Tiktok Videosu Nasıl Keşfete Düşer?

Tiktok Videosu Nasıl Keşfete Düşer?

 Kuşkusuz her işletme ya da kişi keşfet sekmesinde yer almak istiyor. İsim konusunda tam kararlı olmasakta keşfete düşme, keşfete çıkma kısaca keşfette yer edinme nasıl başarılır sorusuna bu yazımızda cevap vereceğiz. 

Her kullanıcı için benzersiz bir akış yaratan algoritma artık geçmişteki davranışınıza dayalı bir makine öğrenimi kullanıyor. Algoritma gönderiyi beğeneceğinizi düşündükçe keşfetinizde yer vermeye başlıyor. Kısaca ilgi alanınızda kediler varsa keşfetinizde kediler ile ilgili oldukça fazla içerik görmeye başlıyorsunuz. Bir kullanıcı ya da işletme kediler ile ilgili bir içerik üretip paylaştığında onun keşfetinizde yer alma olasılığı artıyor. Yani bir profille ne kadar çok etkileşime girerseniz o kişinin gönderisi daha yukarılarda yer alıyor.Burada etkileşimi o kişi ya da profilli etiketleme ve yorum yapma olarak tanımlayabiliriz.

1 - Takipçi Sayısı
 Takipçilerinizin aktif olması, videolarınızı beğenmesi çok önemli. Ne kadar çok takipçinizi olursa ve diğer adımları eksiksiz yaparsanız elbet sizin videonuz da keşfete düşecektir. Eğer takipçinizi yok diye üzülmeyin. Sitemizde bulunan doğal takipçi paketlerine göz atabilirsiniz.

2 - Keşfetin Algoritmasını Lehinize Çevirin.
 Paylaşım Zamanı Doğru zamanda paylaşım yapmanız çok önemli. İşletme profilinize sahipseniz takipçilerinizin hangi günlerde ve saatlerde aktif olduğunu görebilirsiniz o saatleri paylaşım yapmak için kullanın.

3 - Konum Etiketleri ve Hashtag Kullanımı.
 Hashtag kullanımına ve konum etkiletlerini mutlaka kullanın. Hashtag kullanımı, kullanılmamasına göre %12,6 oranında daha fazla etkileşim sağlıyor. Takipçilerinizin ilgi alanlarına yönelik spesifik hashtagler ve genel hashtagler bu konuda işinize yarayacaktır.

4 - Tanıyın.
 Hedef kitlenizi tanıyın, nelerden hoşlanıyorlar? Kimleri takip ediyorlar? Hangi tarz içeriklerinizle daha fazla etkileşime geçiyorlar. Hedef kitlenizi iyi tanıdığınızda doğru adımları izleyecek ve keşfette siz de yer alacaksınız. 

Keşfette yer almanız dileğiyle...

3 Dakika Önce